Csípőprotézis Dunaszentgyörgy Tolna megye


Létrehozás dátuma: 2021-07-27 00:00:00



Csípőprotézis Dunaszentgyörgy Tolna megye


Csípőprotézis Dunaszentgyörgy Tolna megye
Mindent a csípőprotézisről
A csípőprotézist, mint mesterséges ízületet műtéti úton építik be az emberi testbe a szakemberek. Az a küldetése, hogy a természetes ízületet művi úton pótolja, és ugyanazokat a feladatokat el tudja végezni, mint az eredeti ízületünk. A csípőnk összeköti a medencét és a combot, így nyilvánvaló, hogy nagyon fontos feladatot lát el életünk során. Gondoljunk csak egy átlagos lépcsőzésre, sétára, vagy akár futásra.

Mindent a csípőprotézisről

A csípőprotézist, mint mesterséges ízületet műtéti úton építik be az emberi testbe a szakemberek. Az a küldetése, hogy a természetes ízületet művi úton pótolja, és ugyanazokat a feladatokat el tudja végezni, mint az eredeti ízületünk. A csípőnk összeköti a medencét és a combot, így nyilvánvaló, hogy nagyon fontos feladatot lát el életünk során. Gondoljunk csak egy átlagos lépcsőzésre, sétára, vagy akár futásra. Folyamatos terhelés alatt van, mivel a felsőtestünket cipeli. Mint minden más testrészünk, ez is romolhat funkcionálisan az öregedés előrehaladtával.

csípőprotézis drdoman

Milyen veszélyek leselkednek a csípőre? Pl. a kopás, ami rendkívül nagy fájdalmat okoz az illetőnek, az elváltozás során megmerevedik az ízület. A gyulladás során károsodik az ízület, mivel a combcsont fején elváltozások kezdődnek. Ezek a folyamatok akár visszafordíthatatlan károkat eredményezhetnek, így műtéti úton kell pótolni az elkopott ízületet. Az operációval mesterséges implantátummal helyettesítik a természetes ízületet, ami szinte ugyanúgy használhatóvá teszi csípőnket a mindennapokban. A csípőimplantátumok többféle anyagból tevődnek össze.

Amióta feltalálták ezt a nagyszerű dolgot, folyamatosan fejlődik a technológiája és az anyagok összetétele. Mindig azt a célt tartották a tervezések során szem előtt, hogy ne legyen szükség több műtéti beavatkozásra a páciens életminősége javítása érdekében. Már 1750 -ben megtették az első lépéseket az ízületi gyulladások gyógyítása felé, eleinte csak Angliában, majd jó pár évtizeddel később, 1840 -ben találták ki a protézist, mint megoldást. Vagy a sérült rész kijavításán dolgoztak, vagy a komplett cserén, de igen rossz eredményekkel zárultak ezek a kísérletek, mivel legelőször fát használtak protézis gyanánt. Következett a bőr, izomszövet, más szerves anyagok beültetése, de ezek a próbálkozások is sorra kudarcba fulladtak. További évtizedek teltek el, mire mesterséges anyagokkal is mertek kísérletezni, mint pl. a gumi, viasz, üveg, ezüstlemez.

csípőprotézis, térdprotézis, csípőprotézis műtét, térdprotézis műtét, térdprotézis műtét árak, térdkopás, csípőízület, csípőkopás, csípőprotézis beültetés izom átvágás nélkül, térdprotézis beültetés

Minden kísérlet alatt tapasztalatokat szereztek, miszerint az emberi test nem arra van kitalálva, hogy idegen anyagokat fogadjon be nagy mennyiségben. Már 1938- at írtunk, mikor elérkezett a rozsdamentes acél implantátum beültetése, amit csavarokkal rögzítettek a csonthoz. Ma is úgy tudni, a fejlesztések éllovasa Sir John Charnley volt. Ő határozta meg a 60 -as években az alacsony súrlódású ízületképzés fogalmát. Az első protézis rozsdamentes acélból készült, és akril cementtel lett rögzítve az emberi testben. A folyamatos fejlesztések után átütő siker következett be, a kopás hatásai csökkentek, egyenes lett az út a pozitív kimenetelű műtétekhez. Manapság már fémből, kerámiából és műanyagokból készítenek csípőprotézist. Rendszerint fémből van a szár és a nyak, a combcsont feje fémből és kerámiából, míg az acetabulum általában fém, kerámia és polimerek ötvözete. Számtalan variáció létezik a szakorvosok tárházában, hogy pácienseik minél egészségesebben éljenek hosszú távon is a mesterséges ízületeikkel. Mivel a népesség elöregedése zajlik, az ízületi bántalmak száma is növekszik, ezáltal egyre több műtétre van szükség. Ez azt jelenti, hogy az emberi élet hosszabb, mint a csípőprotézis élete, így a műtéteket ismételni kell. Ám a technológia fejlődik, az anyagokat folyamatosan fejlesztik. Minél jobban megismerjük a természetes szöveteket, annál jobban fogjuk tudni, melyik implantátumot viselik el legjobban. Maga a protézis tartós lenne, de a kopás befolyásolni tudja, így napjainkban ennek rejtelmeibe ásnak bele jobban a tudósok. Amint kielemzik a protézisek kopását, megvan a siker kulcsa.
 

<-- Vissza a Csípőprotézis Dunaszentgyörgy Tolna megye blog oldalra!

Oldal bemutatása
Blog oldalunkat azért hoztuk létre, hogy támogassuk a hazai Kis- és középvállalkozások Online jelenlétét a digitális marketing legmodernebb eszközeinek felhasználásával. A honlapunkon való megjelenéshez kérlek jelentkezz be kapcsolati oldalunkon.
Linkek

Kiemelt Partnereink:

Kiemelt linkeink
Nem működő CURL function.
Linkeink
Nem működő CURL function.